Електрощит комплект
Русский РусскийEnglish English

Силові електрощити

Автоматичне введення резерву (Автоматичне включення резерву, АВР)

Ми націлені на довгострокову співпрацю

Гарантія на продукцію та виконані роботи

Автоматичне введення резерву (Автоматичне включення резерву, АВР) - спосіб забезпечення резервним електропостачанням навантажень, підключених до системи електропостачання, має не менше двох живлячих вводів і спрямований на підвищення надійності системи електропостачання. Полягає в автоматичному підключенні до навантажень резервних джерел живлення в разі втрати основного.

АВР повинен спрацьовувати за мінімально можливий час після відключення робочого джерела енергії.
АВР повинен спрацьовувати завжди, у разі зникнення напруги на шинах споживачів, незалежно від причини. У випадку роботи схеми дугового захисту АВР може бути блокований, щоб зменшити пошкодження від короткого замикання. У деяких випадках потрібна затримка перемикання АВР. Наприклад, при запуску потужних двигунів на боці споживача, схема АВР повинна ігнорувати просідання напруги.
АВР повинен спрацьовувати одноразово. Це вимога обумовлена ​​неприпустимістю багаторазового включення резервних джерел у систему з неусуненим коротким замиканням.

Реалізацію схем АВР здійснюють за допомогою засобів РЗіА: реле різного призначення, цифрових блоків захистів (контролер АВР), перемикачів - виробів, що включають в себе механічну комутаційну частину, мікропроцесорний блок керування, а також панель індикації і управління.

Згідно ПУЕ всі споживачі електричної енергії діляться на три категорії:

I категорія - до споживачів цієї групи відносяться ті, порушення електропостачання яких може спричинити за собою небезпеку для життя людей, значний матеріальний збиток, загрозу для безпеки держави, порушення складних технологічних процесів та ін.

II категорія - до цієї групи відносять електроприймачі, перебої в живленні  яких може призвести до масового скорочення виробленої  продукції, простою робочих, механізмів, промислового транспорту.

III категорія - всі інші споживачі електроенергії.

Таким чином, крім незручностей у повсякденному житті людини, тривала перерва в електроживленні може призвести до загрози життю і безпеці людей, матеріального збитку й іншим, не менш серйозних наслідків.

Безперебійне живлення можна реалізувати, здійснивши електроживлення кожного споживача від двох джерел одночасно (для споживачів I категорії так і роблять), проте подібна схема має ряд недоліків:

  • Струми короткого замикання при такій схемі набагато вище, ніж при роздільному живленні споживачів.
  •  У силових трансформаторах вище втрати електроенергії.
  •  Релейний захист складніший, ніж при роздільному живленні.
  • Необхідність обліку протікання потужності викликає труднощі, пов'язані з впровадженням  певного режиму роботи системи.
  • У деяких випадках не виходить реалізувати схему через те, що немає можливості здійснити паралельну роботу джерел живлення через раніше встановлений  релейний захист та обладнання.

У зв'язку з цим виникає необхідність у роздільному електропостачанні і швидкому відновленні електроживлення споживачів. Вирішення цього завдання і виконує АВР.

АВР може підключити окреме джерело електроенергії (генератор, акумуляторну батарею) або включити вимикач, що розділяє мережу, при цьому перерва живлення може становити всього 0.3 - 0.8 секунд.

При проектуванні схеми АВР, що допускає включення секційного вимикача, важливо враховувати пропускну здатність живильного трансформатора і потужність джерела енергії, що живлять паралельну систему. В іншому випадку може вийти так, що перемикання на живлення від паралельної системи виведе з ладу і її, так як джерело живлення не зможе впоратися з сумарним навантаженням обох систем.

У разі якщо неможливо підібрати таке джерело живлення, зазвичай передбачають таку логіку захисту, яка відключить найменш важливих споживачів струму обох систем.

АВР поділяють на:

  • АВР односторонньої дії. У таких схемах присутня одна робоча секція живильної мережі, і одна резервна. У разі втрати живлення робочої секції АВР підключить резервну секцію.
  • АВР двосторонньої дії. У цій схемі будь-яка з двох ліній може бути як робочою, так і резервною.
  • АВР з відновленням. Якщо на відключеному вводі знову з'являється напруга, то з витримкою часу він включається, а секційний вимикач відключається. Якщо короткочасна паралельна робота двох джерел не припустима, то спочатку відключається секційний вимикач, а потім включається ввідний. Схема повернулася в початковий стан.
  • АВР без відновлення.
Щит АВР-200 на контакторах

Фото 1. Щит АВР-200 на контакторах.

АВР виконаний на перекидних рубильниках з моторизованим приводом Socomec

Фото 2. АВР виконаний на перекидних рубильниках з моторизованим приводом Socomec.

ТОВ «Електрощит комплект» © 2013 | Web-design | Статистика | Карта сайту